Палата податкових консультантів України
Про професію
Хто такий податковий
консультант, вимоги, перелік і
вартість послуг та ін.
Семінари/Вебінари
Семінар «Актуальні питання опо
даткування податкова лібералі
зація» 4 Грудня 2015 р.
Новини
Найважливіші новини Палати
податкових консультантів
Питання
Актуальні питання

Хто такі податкові радники (консультанти)?

Це одна із найбільш престижних та високоплачуваних професій у багатьох країнах світy.

Податковий радник (консультант) - це спеціаліст у галузі фінансового обліку, податкового законодавства та пов'язаних із ним галузях. Основна ціль його діяльності – це мінімізація ризиків юридичних та фізичних осіб у сфері оподаткування...

Cемінар «Актуальні питання оподаткування: податкова лібералізація»

Податкова лібералізація: що пропонує проект закону №3357? Найсвіжіші роз'яснення та відповіді на всі технічні питання від наших експертів!

Шановні панове,

ДПС України у ІНК №2457/6/99-00-05-06-02-06/ІПК від 17.06.2020 року видала роз'яснення з ПДВ-наслідків операцій з деривативами (форвардних контрактів).

В даній ІНК базовим активом, під який випускаються деривативи, були майнові права на об'єкт нерухомості в об'єкті будівництва. Тобто по суті продавалися майнові права на нерухомість..

При цьому податкова служба повідомила, що:

- операції з продажу таких деривативів не оподатковуються ПДВ на підставі п. п. 196.1.1 ПКУ;

Хто такі податкові радники (консультанти)?

Це одна із найбільш престижних та високоплачуваних професій у багатьох країнах світy.

Податковий радник (консультант) - це спеціаліст у галузі фінансового обліку, податкового законодавства та пов'язаних із ним галузях...

Слідами бенефіціара


Концепція бенефіціарного власника з'явилася у вітчизняному законодавстві, як відомо, завдяки бажанню податкових органів знайти... ефективний інструмент боротьби...

Інтерв'ю с Головою Палати податкових консультантів Киргизстана


Стаття доступна в російській редакції...

12 кроків припинення діяльності Благодійного фонду


Закономірно, що на етапі припинення діяльності громадської організації чи благодійного фонду можуть виникати ряд питань...

Проведено семінар «Вимоги щодо заповнення Звіту за вимогами Ініціативи прозорості видобувних компаній в Україні»

20 лютого 2015 р. Палата податкових консультантів спільно з німецьким товариством GIZ, ГО «ДІКСІ ГРУП» та Міністерством вугільної промисловості та енергетики провели семінар для видобувних компаній «Вимоги щодо заповнення Звіту за вимогами Ініціативи прозорості видобувних компаній в Україні». Семінар був покликаний ознайомити головних бухгалтерів, аудиторів, фінансових директорів компаній із новим стандартом забезпечення прозорості платежів – EITI.

Нагадаємо, що EITI – це міжнародний незалежний стандарт забезпечення прозорості, який використовується у 50-ти країнах світу. Україна стала країною-кандидатом Ініціативи прозорості видобувних галузей у жовтні 2013 року і вже цього року зобов’язана надати перший звіт у рамках Ініціативи.

Семінар розпочався із вітального слова заступника директора з питань функціонування і реформування нафтогазового сектора Міненерговугілля – Олександра Пономаренка, який вкотре продемонстрував підтримку EITI з боку держави та коротко розповів про останні законодавчі та регуляторні зміни, пов’язані із впровадження Ініціативи.

Як уже зазначалось, співорганізаторами заходу виступило Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ). Про роль цієї компанії у впровадженні Ініціативи у різних країнах світу розповідала радник GIZ – пані Світлана Галузинська.

Пані Лариса Микитко – головний спеціаліст Департаменту з питань функціонування і реформування нафтогазового сектора Міністерства енергетики та вугільної промисловості розповіла про суть Ініціативи. Під час доповіді пані Микитко вказала, що перший звіт в рамках ІПВГ Україна здає вже в 2015 році. При цьому, видобувним компаніям потрібно буде подавати платежі за 2013 рік. За цей період звітуватимуться лише нафто- та газовидобувні компанії.

На семінарі була представлена компанія «Шелл» в особі Олега Крикавського - радника з регуляторних питань, який зазначив, що при веденні прозорого бізнесу видобувні компанії отримуватимуть більше іноземних інвестицій. До того, як було вказано експертом, вимоги щодо відкриття даних по оплачених податках видобувних компаній застосовуються у багатьох країнах і поза рамками Ініціативи (Великобританія, наприклад). Відповідно, до подібних стандартів прямує цілий ряд країн. Україні варто «тримати обличчя» в міжнародній спільноті.

Хочемо звернути Вашу увагу, що великий внесок у впровадження Ініціативи прозорості видобувних галузей робить і громадський сектор, зокрема ГО «ДІКСІ ГРУП». Ця організація також входить до Багатосторонньої групи заінтересованих осіб. Від «ДІКСІ ГРУП» виступала Президент організації - Олена Павленко, яка розповіла які кроки мають бути зроблені, аби EITI запрацювала в Україні. На думку пані Олени, однією з причин чому ця Ініціатива має бути впроваджена – це відновлення довіри між державою та бізнесом, з одного боку і громадянами – з іншого. Доповідач вказала, що необхідність впровадження EITI передбачена в Коаліційній угоді 2014 р., в Плані дій з реалізації ініціативи «Відкритий уряд» 2014 р. та Угоді про Асоціацію (в частині щодо впровадження Директива підзвітності).

Тему Ініціативи прозорості видобувних галузей продовжив пан Олександр Шумський - представник Державної Фіскальної Служби, але вже з точки зору податкових наслідків впровадження процедури. Пан Олександр зазначив, що потрібно якнайшвидше приймати регуляторні документи та впроваджувати процедуру звітування по новим стандартам. Фахівець вказав на декілька «не робочих» моментів, які потрібно в найближчий час визначити.

На запрошення організаторів, із презентацією про іноземний досвід впровадження EITI, на семінарі виступив гість з Німеччини - Лутц Нойман. Він є консультантом GIZ в Україні. Як ми дізнались, пан Нойман брав участь у впровадженні стандартів EITI в різних країнах починаючи з 2003 року. Особливу увагу пан Нойман звернув на особливості підтвердження інформації, яка подається видобувними компаніями для цілей складання Звіту ІПВГ Незалежному Адміністратору.

Третій блок семінару був присвячений практичній інформації та заповненню звіту.

Першим експертом виступила Лариса Антощук - директор Палати податкових консультантів, партнер ЮФ «Такс Терра». Вона розповіла про те, які ролі буде відігравати кожен учасник у цьому процесі. Що стосується компаній, то вони будуть подавати дані про податки та інші обов'язкові платежі в бюджет шляхом заповнення форми, а також надавати додаткову інформацію на запит Незалежного аудитора. На БГЗО будуть покладені технічні завдання, розгляд та затвердження Національного звіту за 2013 р. Міненерговугілля здійснюватиме відбір та фінансування компанії по звірці, запити до органів статистики, Фонду держмайна, публікуватиме звіт.

Про практичні нюанси роботи з документами за новими правилами розповідала Тетяна Шевцова-директор аудиторської фірми «Капітал Плюс», голова Податкового комітету Громадської Ради при ДФС України. Пані Тетяна познайомила учасників із проектом Постанови КМУ про затвердження «Порядку складання Звітності із застосуванням правил Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні у 2015 році», а також представила їхній увазі проект Форми Звіту про платежі видобувних компаній до бюджетів усіх рівнів за 2013 рік.

Про практичні особливості роботи Незалежного аудитора (компанії, яка буде збирати, опрацьовувати інформацію та складати Звіт по ІПВГ) продовжила розповідати Ольга Богданова - керуючий партнер аудиторської компанії CERBERUS, Голова Спостережної Ради Палати податкових консультантів. Доповідач продемонструвала приклади звітів інших країн, проаналізувавши позитивні та негативні їх риси. Пані Ольга вела живий діалог із учасниками, де кожен мав змогу задати питання по роботі та відразу отримати на нього відповідь.

Дякуємо нашим експертам, учасникам та всім, хто долучився до цього заходу. Дякуємо за плідну роботу та за те, що були з нами!


Fatal error: Class CToolsCssCache contains 1 abstract method and must therefore be declared abstract or implement the remaining methods (DrupalCacheInterface::__construct) in /home/ppk/ppk.org.ua/www/sites/all/modules/ctools/includes/css-cache.inc on line 52