Палата податкових консультантів України
Про професію
Хто такий податковий
консультант, вимоги, перелік і
вартість послуг та ін.
Семінари/Вебінари
Семінар «Актуальні питання опо
даткування податкова лібералі
зація» 4 Грудня 2015 р.
Новини
Найважливіші новини Палати
податкових консультантів
Питання
Актуальні питання

Хто такі податкові радники (консультанти)?

Це одна із найбільш престижних та високоплачуваних професій у багатьох країнах світy.

Податковий радник (консультант) - це спеціаліст у галузі фінансового обліку, податкового законодавства та пов'язаних із ним галузях. Основна ціль його діяльності – це мінімізація ризиків юридичних та фізичних осіб у сфері оподаткування...

Cемінар «Актуальні питання оподаткування: податкова лібералізація»

Податкова лібералізація: що пропонує проект закону №3357? Найсвіжіші роз'яснення та відповіді на всі технічні питання від наших експертів!

З гордістю повідомляюємо, що Палата податкових консультантів кропіткою роботою та командними зусиллями завершила грант ICAP Єднання.
Безмежно вдячні за можливість працювати над таким цікавим проектом.
Далі тільки більше.

Хто такі податкові радники (консультанти)?

Це одна із найбільш престижних та високоплачуваних професій у багатьох країнах світy.

Податковий радник (консультант) - це спеціаліст у галузі фінансового обліку, податкового законодавства та пов'язаних із ним галузях...

Слідами бенефіціара


Концепція бенефіціарного власника з'явилася у вітчизняному законодавстві, як відомо, завдяки бажанню податкових органів знайти... ефективний інструмент боротьби...

Інтерв'ю с Головою Палати податкових консультантів Киргизстана


Стаття доступна в російській редакції...

12 кроків припинення діяльності Благодійного фонду


Закономірно, що на етапі припинення діяльності громадської організації чи благодійного фонду можуть виникати ряд питань...

Впровадження Ініціативи прозорості видобувних компаній: законодавчі шляхи

19 квітня 2016 року відбулося експертне обговорення проекту Закону України «Про розкриття інформації у видобувних галузях» та актуальних питань видобувної галузі. Обговорення об’єднало Секретаріат ІПВГ в Україні, експертів, представників видобувного бізнесу, засобів масової інформації, громадськості, та органів державної влади, які зібралися для обговорення:  ключових положень і новацій проекту закону;  підходів та  рекомендацій щодо його удосконалення; успішної світової практики щодо впровадження Ініціативи прозорості видобувних галузей: важливих питань, із якими видобувна галузь має працювати вже сьогодні.

Учасники заслухали доповідь Голови Національного Секретаріату ІПВГ в Україні, Діни Нарежневої, яка розповіла про кроки, здійсненні в рамках впровадження в Україні останні два роки та про плани роботи Національного Секретаріату ІПВГ, результати співпраці Секретаріату з депутатами ВР і міжнародним правлінням ІПВГ (м.Осло).

На важливості прийняття окремого закону, що регулюватиме діяльність ІПВГ в Україні, наголосила директор Департаменту економіки та фінансів Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Олена Дьяченко. За її словами, перший Національний звіт з ІПВГ (вийшов восени 2015 році) допоміг виявити проблемні питання регулювання видобувної галузі (видачі ліцензування, дозвільних документів). Пані Олена запросила подати пропозиції та коментарі до проекту закону усіх зацікавлених сторін офіційними листами задля їх належного опрацювання у профільному Міністерстві.

Експерт аналітичного центру «Діксі-груп» Роман Ніцович розкрив основні положення законопроекту, розповів про історію врегулювання ІПВГ на міжнародному рівні, особливостей створення електронної платформи для цілей збирання інформації по ІПВГ в Україні. Експерт вказав на наявність пропозиції закріпити  адміністративну відповідальність керівництва компаній за подання неповних або недостовірних даних Незалежному адміністратору для цілей складання Національного звіту.

Обговорення актуальних питань видобувної галузі та проекту закону викликало інтерес у присутніх та цікаву дискусію. Оскільки впровадження ІПВГ в Україні – процес багатосторонній, що передбачає прагнення усіх сторін (бізнесу, влади, громадськості) до взаємодії, свою думку висловлювали ряд експертів із галузі, що були присутні на обговоренні. Позицію бізнесу висловила Ольга Адамовська, начальник юридичного відділу ТОВ «Ені Україна», наголосивши, що видобувна компанія «Ені» на глобальному рівні подає звітність для цілей ІПВГ із 2005 року.

Олексій Орловський, Директор Програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження» зазначив, що ІПВГ є гарантією для бізнесу щодо ефективності використання сплачених коштів до бюджету та висловив ряд зауважень до проекту Закону «Про розкриття інформації у видобувних галузях». У деталізованому вигляді вони надалися учасникам експертного обговорення в електронному варіанті.

Альтернативу думку щодо прийняття ЗУ «Про розкриття інформації у видобувних галузях» висловив пан Олександр Шумський, начальник управління ресурсних, рентних та неподаткових платежів Департаменту оподаткування юридичних осіб Державної фіскальної служби України. Спікер зауважив, що немає необхідності у прийнятті окремого закону, оскільки впровадження ІПВГ можна вирішити шляхом внесення змін до ряду діючих профільного нормативно-правових актів (Кодексу про надра, Податкового кодексу, ін..).

ІПВГ, як інструмент пошуку балансу інтересів влади, бізнесу і суспільства став темою доповіді радника голови правління Міжнародного центру перспективних досліджень – Вадима Перебийніса. Експерт наголосив на необхідності комплексної зміни законодавства для уникнення різночитань та вирішення питань прозорості видобувної галузі. За його словами, ІПВГ – інструмент доведення того, що всі компанії працюють в однакових умовах (конкурентний ринок, відсутність монополізації, непрозорих домовлень), для бізнесу – інструмент залучення підтримки збоку держави.

 У ході експертного обговорення, німецький експерт - представник D-EITI, Борис Редер поділився міжнародним досвідом впровадження ІПВГ. Експерт розповів, що Німеччина не планує запроваджувати окремий закон для регулювання питань ІПВГ. Водночас Німеччина почала процес впровадження Ініціативи на два роки пізніше, ніж Україна і планує перший Національний звіт підготувати лише у 2017 році. Водночас Німеччина,  зі слів експерта, об’єднала в рамках діяльності БГЗО найбільших представників видобувних компаній. Останні, під час публічних обговорень процедури введення ІПГВ, не раз вказували на те, що потрібен додатковий ресурс для здачі звітності Ці ж самі зауваження висловлює і видобувний сектор в Україні) Надалі планується не запроваджувати штрафних санкцій у випадку неподачі інформації для цілей складання Національного звіту ІПВГ.

Деякі корисні новації Україна може запозичити із досвіду імплементації ІПВГ у Киргизстані, Казахстані, Індонезії та Норвегії. Про створення локальних та державних фондів, розподіл податкових надходжень, управління активами від видобувної галузі у цих країнах розповів експерт з питань оподаткування ГО «Палата податкових консультантів» Ігор Волобуєв. Він вказав на цікаву практику взаємного узгодження місцевих громад і представників видобувної галузі на які проекти і як розподіляти кошти, які надходять у вигляді податкових платежів і матеріальної допомоги від видобувної галузі. Експерт навів приклад норвезького фонду, який акумулюючи кошти на державному рівні, інвестує їх та примножує, генеруючи доходи для цілей подальшого покращення екології, інфраструктури регіонів, де працюють видобувні компанії.

У продовження даної теми прозвучала доповідь експерта із питань місцевого самоврядування ГО «Палата податкових консультантів» - Ігоря Воляника, який вказав на важливість партнерства видобувних компаній та громади, яке можливе шляхом створення окремих фондів спільного фінансування,  агентств місцевого розвитку, що в кінцевому підсумку може збільшити рівень соціальної відповідальності. На думку експерта, необхідна не система штрафів, а система стимулювання для тих компаній, які вчасно та якісно звітують по сплачених податках і неподаткових платежах. Прикладом співпраці може бути досвід, впроваджений успішно на півдні України, зазначив експерт.

За результатами заходу планується надати рекомендації щодо вдосконалення проекту закону, усуненню найбільш актуальних питань видобувної галузі – рекомендації надішлються профільному Міністерству, парламенту, експертному середовищу.

Захід відбувся в рамках реалізації субгранту проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження» у частині надання допомоги в реалізації компоненту «Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Україні», який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

    

Довідково:

Із 2009 року Україною впроваджується незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт забезпечення прозорості у видобувних галузях (ІПВГ). 4  грудня 2015 року оприлюднено перший звіт з ІПВГ за 2016 рік, що став суттєвим кроком до прозорості нафтогазовидобувного комплексу України загалом та підтвердженням необхідності законодавчого регулювання впровадження ІПВГ зокрема (32, 5 % підприємств відповіли на запит з надання інформації щодо оподаткування видобувної діяльності).

                                                                                                           

                 


Fatal error: Class CToolsCssCache contains 1 abstract method and must therefore be declared abstract or implement the remaining methods (DrupalCacheInterface::__construct) in /home/ppk/ppk.org.ua/www/sites/all/modules/ctools/includes/css-cache.inc on line 52